Blat kuchenny to jeden z najważniejszych elementów w całym pomieszczeniu. To właśnie przy nim spędzasz większość czasu, kiedy przygotowujesz posiłki. Jego powierzchnia jest szczególnie narażona na działanie wysokich temperatur i szkodliwych czynników mechanicznych. Dlatego tak istotny jest dobór właściwego materiału.

Nie mniej ważna jest kwestia estetyczna – blat to dość duża powierzchnia, która ma wpływ na wygląd całej kuchni. Z tego względu wybór właściwego tworzywa nie należy do łatwych zadań – podczas podejmowania decyzji trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Istnieje jednak materiał, który spełnia wszystkie wymienione warunki, a nawet więcej – to kompozyt mineralno-akrylowy. Dlaczego warto wybrać go do wykonania blatu kuchennego?

Łatwe w utrzymaniu w czystości

Powierzchnia blatów mineralno-akrylowych jest jednolita i nieporowata. Nie znajdziesz na niej nierówności, szczelin czy łączeń, które w blatach z innych materiałów stają się miejscem osadzania zanieczyszczeń i siedliskiem bakterii.

Dzięki temu blaty kuchenne z tworzywa mineralno-akrylowego łatwo utrzymać w higienicznej czystości. Na co dzień wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. Większe zabrudzenia bez trudu usunie jeden z popularnych środków czyszczących. Wybierając blat mineralno-akrylowy, masz pewność, że będziesz przygotowywać posiłki w higienicznych warunkach.
Odporne na drobne zarysowania

Blat kuchenny zazwyczaj jest intensywnie eksploatowany. Ciepłe naczynia czy ciężkie garnki i pokrywki to codzienność w kuchni. Niestety nieostrożne użytkowanie zwykłego blatu powoduje powstawanie nieestetycznych śladów i szybko pogarsza jego walory estetyczne.

W przypadku blatów mineralno-akrylowych jest inaczej. Kompozyt jest trwały i niestraszne mu np. nagłe upuszczenie pokrywki. Jakiekolwiek przebarwienia, smugi czy małe uszkodzenia możesz łatwo i szybko usunąć z pomocą środka czyszczącego (pozbawionego drobinek ściernych). Nie musisz więc przejmować się, że ślady normalnego użytkowania doprowadzą do konieczności wymiany blatu lub jego fragmentu. Co ważne – nawet jeżeli zdarzy się, że powstaną głębokie zarysowania lub ogień naruszy strukturę blatu mineralno-akrylowego, uszkodzenia usunie proces renowacji. W Ademblat w cenie zakupu blatu dostajesz jedną usługę odnowy bez konieczności demontażu. Powierzchnia na długie lata pozostanie tak miła dla oka, jak pierwszego dnia po zamontowaniu!

Odporne na słońce, środki chemiczne i wilgoć

Blaty mineralno-akrylowe są odporne nie tylko na zarysowania, ale też na działanie innych szkodliwych czynników. Wybrane modele wykazują także odporność na promieniowanie UV.

Inne materiały mogą pod wpływem słońca zmieniać swój kolor. Powierzchnia taka po kilku latach przestaje być równomiernie wybarwiona i wygląda nieestetycznie. Niektóre blaty mineralno-akrylowe Hi Macs, Corian lub Kerrocks możesz bez obaw zamontować nawet w bardzo słonecznej kuchni! Dzięki doskonałej trwałości materiału nie zmieni on swojej barwy i nie zacznie blaknąć pod wpływem promieni słonecznych. Skontaktuj się z nami, a wskażemy Ci konkretne modele odporne na promieniowanie UV. Ponadto powierzchnie mineralno-akrylowe możesz bez obaw czyścić z pomocą ogólnie dostępnych detergentów. Taki blat nie zmienia swoich właściwości w wyniku kontaktu ze środkami chemicznymi. Dostęp do bieżącej wody w kuchni może skutkować zachlapaniem powierzchni roboczej, a gotowanie znacznie podnosi poziom wilgoci w pomieszczeniu. Na szczęście materiał, z którego wykonujemy nasze blaty jest odporny na wodę i wilgoć – nie zmienia kształtu i nie ulega wypaczeniu.

Estetyczny wygląd i łatwe dopasowanie do wystroju wnętrza

Kolejną zaletą blatów kuchennych mineralno-akrylowych jest ich estetyczny wygląd. Jakość i staranne wykonania zwracają uwagę zarówno gości, jak i domowników.

Szeroka paleta kolorystyczna sprawia, że bez trudu dopasujesz blat do wystroju kuchni. Wzory, dekory i gradienty urozmaicą Twoją przestrzeń. Możesz wybrać np. materiał imitujący drewno czy naturalny kamień. Co ważne, kolory i wzory nie znajdują się jedynie na powierzchni blatu, ale obejmują całą jego grubość. Dzięki temu nie wycierają się z czasem. Blaty mineralno-akrylowe doskonale wyglądają zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi materiałami – metalem, drewnem czy kamieniem. Stwarza to niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne! Taki blat świetnie sprawdzi się w klasycznej kuchni, w której króluje drewno, ale też nowoczesnym wnętrzu pełnym metalu i szkła. Warto wiedzieć, że tworzywo nie ulega rozwarstwieniu i jest materiałem jednorodnym. Dzięki temu łączenia będą niewidoczne nawet w przypadku długiego blatu składającego się z kilku elementów.

Blaty mineralno-akrylowe – doskonały wybór do Twojej kuchni

Nic dziwnego, że popularność blatów mineralno-akrylowych stale rośnie. Doskonałe parametry użytkowe sprawiają, że blaty tego typu doskonale sprawdzają się w wymagających pomieszczeniach.

Jeżeli chcesz mieć blat mineralno-akrylowy w swojej kuchni – skontaktuj się z nami!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania zadzwoń lub zostaw dane kontaktowe, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu godziny albo na drugi dzień.