Strefa umywalkowa to jedno z ważniejszych miejsc w łazience. To właśnie m.in. od odpowiednio dobranej umywalki zależy Twój komfort użytkowania całego pomieszczenia.

Rozwiązanie polegające na zintegrowaniu umywalki z blatem cieszy się ostatnio dużą popularnością. Nic dziwnego – łączy ona w sobie estetykę wykonania i łatwość w utrzymaniu w czystości. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru umywalki zintegrowanej z blatem do łazienki?

Idealna do nowoczesnej łazienki

Podczas wyboru umywalki ważną kwestią jest to, jak będzie ona wyglądała w kontekście całego pomieszczenia.

Umywalka zintegrowana z blatem to doskonały wybór do nowoczesnych wnętrz. Spójny wygląd miski i blatu sprawia, że strefa umywalkowa wygląda schludnie i łatwo wpisać ją w całą przestrzeń.

Przestrzeń pod umywalką

Jeśli decydujesz się na umywalkę zintegrowaną z blatem, pamiętaj o wyborze odpowiedniej szafki. Połączenie blatu i umywalki nieco ogranicza wybór dostępnych mebli – zwłaszcza jeśli najpierw została zamówiona umywalka, a dopiero potem meble. Szafka powinna być odpowiedniej wielkości i mieć wycięcie odpowiadające kształtowi miski.

W nowoczesnych łazienkach często spotykanym rozwiązaniem jest umieszczenie tuż pod blatem wygodnej szuflady. Niestety w przypadku umywalki zintegrowanej z blatem będzie to niemożliwe – tę przestrzeń zajmie właśnie miska. Wtedy warto poszukać innego miejsca na najpotrzebniejsze kosmetyki i akcesoria.

Jeżeli nie zdecydujesz się ostatecznie na szafkę, wybierz dekoracyjny syfon, który nie zaburzy estetyki wnętrza.

Utrzymanie umywalki w czystości

Łazienka to pomieszczenie, w którym higiena jest szczególnie ważna. Każdy jego element powinien być łatwy w utrzymaniu w czystości. Nie inaczej jest w przypadku blatu.

Umywalka zintegrowana z blatem jest wykonana z jednego, idealnie gładkiego materiału, co niezwykle ułatwia czyszczenie całej strefy umywalkowej. Wystarczy jeden z ogólnie dostępnych detergentów i ściereczka.

uwalga-zintegrowana-z-blatem

Wielkość i kształt umywalki

Dużą zaletą umywalek zintegrowanych z blatem jest fakt, że dzięki nim możliwe jest optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w mniejszych łazienkach, np. w mieszkaniu w bloku.

Materiał, z którego firma Ademblat wykonuje umywalki zintegrowane z blatem, jest bardzo plastyczny i łatwy do formowania. Dzięki temu możesz zyskać umywalkę stworzoną na wymiar – idealnie dopasowaną do swoich potrzeb i przystosowaną do zamierzonej grubości blatu, głębokości szafki czy umiejscowienia rur.

Umywalka zintegrowana z blatem w Twojej łazience

Umywalki zintegrowane z blatem łazienkowym cieszą się dużą popularnością. Jeśli tylko dobrze dopasujesz ją do swoich potrzeb, będzie dobrze służyć przez wiele lat także w Twojej łazience.

Szukasz sprawdzonego producenta umywalek zintegrowanych z blatem? Skontaktuj się z nami!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania zadzwoń lub zostaw dane kontaktowe, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu godziny albo na drugi dzień.