Zlewozmywak pełni w kuchni wiele istotnych funkcji. Dzięki niemu możesz zmywać naczynia, pobierać wodę, myć owoce i warzywa czy odcedzać makaron. Jeżeli właśnie stoisz przed wyborem wyposażenia do kuchni, z pewnością zainteresuje Cię fakt, że wcale nie musisz decydować się na zakup osobnego zlewozmywaka. Godną uwagi alternatywą dla tego rozwiązania jest zlew zintegrowany z blatem, który cieszy się coraz większą popularnością.

Ze zlewem zintegrowanym z blatem mamy do czynienia w przypadku, gdy zlewozmywak i blat są zamknięte w jednej płaszczyźnie – tworzą jedną spójną powierzchnię bez zbędnych krawędzi. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Jedną z podstawowych zalet zlewu zintegrowanego z blatem jest łatwość z korzystania z niego na co dzień. Brak jakichkolwiek krawędzi między poszczególnymi elementami zabudowy sprawia, że zyskujesz dodatkową powierzchnię roboczą. A przecież każdy centymetr kwadratowy blatu bywa w kuchni na wagę złota!

Bardzo praktyczną kwestią jest także to, że wszelkie okruszki, resztki jedzenia czy wodę możesz jednym ruchem ręki zrzucić z blatu do zlewozmywaka. Dzięki temu utrzymanie porządku w przestrzeni roboczej jest dużo łatwiejsze.

Higiena na najwyższym poziomie

Kuchnia to pomieszczenie, w którym higiena jest szczególnie ważna. Zlew zintegrowany z blatem pomaga ją zachować! Tworzywa mineralno-akrylowe, z których tworzy się takie zlewozmywaki, są idealnie gładkie i pozbawione łączeń. Dzięki temu nie występują w nich szczeliny i szpary, w których kumulowałyby się zabrudzenia i drobnoustroje.

Dodatkowo nieporowata powierzchnia jest bardzo łatwa do umycia – wystarczy użyć zwykłego detergentu lub chusteczki nawilżanej. Nie wnika w nią brud ani tłuszcz. Dzięki temu możesz mieć pewność, że miejsce przygotowywania Twoich posiłków jest zawsze higienicznie czyste.

Walory estetyczne

Zlewy zintegrowane z blatem to rozwiązanie, które wyróżnia się estetyką. Wyjątkowo cenią sobie je miłośnicy minimalizmu i nowoczesnych wnętrz.

Jednolita, błyszcząca powierzchni blatu i zlewu wygląda niezwykle schludnie i świetnie wpisuje się w nowoczesne aranżacje. Oszczędna forma współgra ze szkłem, drewnem i metalem. Takie rozwiązanie stwarza niesamowite możliwości kreowania przestrzeni.

Zlew dopasowany do twoich potrzeb

Ergonomia w kuchni to podstawa. Aby została zachowana, wszystkie elementy w pomieszczeniu powinny faktycznie odpowiadać Twoim wymaganiom. Także pod tym względem zlewy zintegrowane z blatem są godną rozważenia opcją.

Materiał wykonania zlewozmywaka zintegrowanego z blatem ma szereg zalet, m.in. jest bardzo plastyczny. Dzięki temu możesz zamówić zlew idealnie dopasowany do swojej kuchni. To szczególnie ważne w przypadku niewielkich wnętrz. Zlew zintegrowany z blatem pozwala zaoszczędzić cenne miejsce. Dodatkowo możesz zainwestować w dopasowaną nakładkę, która umożliwi Ci krojenie warzyw na desce pokrywającej w całości otwór w zlewie.

Zlew zintegrowany z blatem – estetyczny i trwały

Zlew zintegrowany z blatem to rozwiązanie chętnie wybierane przez kolejnych klientów. Takie rozwiązanie to dowód, że wysoka estetyka wykonania może łączyć się z walorami użytkowymi. Trwałość i odporność na wiele szkodliwych czynników dodatkowo podnosi jego atrakcyjność.

Chcesz mieć w swojej kuchni zlew zintegrowany z blatem? Skontaktuj się z nami! Oferujemy różnego rodzaju blaty kuchenne, Wołomin, okolice, a także cała Polska – tu działamy. Chętnie podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem i przedstawimy dostępne rozwiązania!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania zadzwoń lub zostaw dane kontaktowe, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu godziny albo na drugi dzień.